7 שנות ניסיון

ארגז רוח לגג רעפים – סוגים ומחירים

0 דירוגים

טרם התקבלו ביקורות על בעל המקצוע.

בבתים רבים, המבנה של גגות הרעפים מסתיים בארגז רוח בעל חזות של קופסא דמוית ארגז. הלכה למעשה, ארגז רוח לגג רעפים נועד לשמור על יציבותו, להגן מפני נפילת הרעפים עקב רוחות, ולמנוע חדירת ציפורים ומזיקים לגג.

כמו כן, ארגזים אלו שבולטים מקצות הגג מיועדים להגן על קירות הבית מפני גשמים, והם משמשים גם לצורך התקנה נסתרת של מערכות מרזבים. בנוסף, ארגזי הרוח תורמים לחזות מוגמרת ואסטטית של הבית ושל גג הרעפים, ומהווים חלק מהתכנון האדריכלי. ארגזים אלו מוצעים בשוק מחומרים שונים של עץ, אלומיניום ובטון, כאשר לכל חומר גלם יש את המאפיינים והמחירים הייחודיים לו.

ארגז רוח לגג רעפים העשוי מעץ

ארגזי רוח מעץ עשויים מחומר גלם אסטטי בעל חזות טבעית, המוצעת עם אפשרות שילוב של עץ מלא ובשלל סגנונות עיצוב כדוגמת משופע, קלאסי, ספרדי וכפרי. מדובר בשיטת בניה קלה יחסית להרכבה שהייתה נפוצה בעבר, אך היא דורשת תחזוקה תקופתית על מנת לשמר את העץ ולמנוע את התבלותו ממזיקים, ריקבון ופגעי מזג האוויר כמו קרינת שמש, רטיבות, חום, קור ורוחות.

ארגז רוח לגג רעפים

התחזוקה מורכבת מעבודות שיוף, שיפוץ וצביעה בכול כשנה וחצי. מאחר שהיא מבוצעת על הגג מלאכה זו איננה פשוטה וכרוכה בעלויות נוספות בשל הצורך באנשי מקצוע. יש לציין כי עלות ארגזי הרוח מעץ נמדדת במטר לפי אורך, בהתאם לסוג העץ הנבחר ולרמת מורכבות העבודה. היא מתחילה במאה שבעים ₪ למטר ומאמירה אף לשלוש מאות ₪ לכל מטר.

ארגז רוח מאלומיניום לגג רעפים

בימינו ארגזי הרוח הנפוצים ביותר לבנייה הינם אלו העשויים מאלומיניום, וזאת בזכות היותו חומר גלם עמיד שכמעט ואינו נדרש בתחזוקה תקופתית, עמיד בפני חלודה ופגעי מזג אוויר. כמו כן, זהו חומר בידוד יעיל התורם לשמירת הבידוד תרמי של הבית. ארגזים אלו מוצעים בשוק בשלל גוונים לרבות דמויי עץ, בצבעי קירות הבית ואף בעיצובים מיוחדים כדוגמת ברזל או אבנים. מעבר לכך, הארגזים משמשים כאמצעי יעיל לתיקונם של ארגזי עץ ישנים, בין אם על ידי החלפתם או באמצעות ציפוי ארגז העץ בלוחות של אלומיניום. עלות התקנת ארגזי האלומיניום מחושבת לפי מטר אורך, ונעה בין מאה למאתיים ₪ לכל מטר בהתאם לטיב ומורכבות העבודה המבוקשת.

ארגז רוח מבטון לגג רעפים

ארגזי רוח מבטון מהווים למעשה חלק מיציקת התקרה של הבית, הבולטת מקצותיו ברוחב של כחמישים סנטימטר ועל גבי זיזיה הבולטים מונח גג הרעפים. מדובר בשיטה בנייה הנחשבת טובה, אמינה ועמידה לאורך זמן, ומשמשת לבניית בתים חדשים רבים. העבודות לרוב מבוצעות ביחד עם תכנון ובניית הבית, ועלותן משקוללת בעלות יציקת התקרה.

התקנת ארגז רוח לגג רעפים

יש לציין כי ארגז רוח נדרש להיות בנוי באופן מקצועי כדי שיבצע את תפקידיו כראוי. כמו כן, ארגז שאינו מותקן כראוי עלול לגרום נזקים לגג ולמבנה. לכן, חשוב לדאוג שהעבודות יבוצעו בקפידה על כל פרטיהן עם מסגרות וגימורים איכותיים ושלמים, ושיפועים בזוויות מתאימות. עלות ההתקנה עצמה משתנה בהתאם לסוג הארגז המבוקש ומורכבות העבודה.

תיקון ארגז רוח לגג רעפים – מחירים

תיקון של ארגזי רוח עולה בממוצע בין מאה ועשרים למאה וחמישים ₪ למטר אורך, כאשר פירוק ארגז ישן עולה בממוצע כעשרים ₪ למטר אורך. התיקונים מבוצעים לרוב באמצעות חידוש הארגז עם חיפויי אלומיניום, ולעיתים הם דורשם להחליף את קורות החיזוק של המבנה ויישור ארגז שעוות עקב מפגעים שונים.

לסיכום

בהיותם של ארגזי רוח מרכיב מהותי וחשוב בגג הבית מומלץ להוסיפם לתוכניות האדריכלות. כמו כן, באחר שלכול סוג של ארגז רוח יש תכונות ומחירים ייחודיים כדאי להכיר את המוצרים שבשוק ולבחור באחד שמתאים להעדפות ולצרכים הספציפיים שלכם.

לקריאה נוספת בקטגוריית גג רעפים

צריכים סיוע, ייעוץ או שירות?

פנו לבעלי מקצוע בקטגוריית גג רעפים
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.